Aplikacje no code – kto może z nich korzystać?

0
274

Platformy no code to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia zbudowanie aplikacji dla biznesu bez żadnej znajomości języków programowania. Czy to przyszłość branży IT? Prawdopodobnie tak, szczególnie że popularność takich rozwiązań rośnie z miesiąca na miesiąc. Dowiedz się więcej o no code i zacznij tworzyć, jak doświadczony programista!

No code – czy jest przydatne dla biznesu?

W odniesieniu do działań biznesowych kluczowym zagadnieniem jest no code MVP, czyli minimum viable product. Firmy, które dopiero planują wdrożenie na rynek nowych rozwiązań biznesowych pod kątem technologicznym, mogą w ten sposób sprawdzić czy podstawowe funkcje oprogramowania będą cieszyć się uznaniem wśród potencjalnej grupy odbiorców.

Głównie dla tego aplikacje no code MVP są tak popularne w dzisiejszych czasach. Do tworzenia oprogramowania w technologii no code nie musimy znać tradycyjnych języków programowania, co znacznie obniża próg wejścia do świata IT.

Platformy no code – kiedy przydają się najbardziej?

Innowacyjne platformy no code są przydatne do tworzenia w pełni funkcjonalnych aplikacji. Brak konieczności znajomości języków programowania ogranicza koszty tworzenia oprogramowania. Platformy no code mogą posłużyć do szybszego tworzenia aplikacji mobilnych i webowych dla przedsiębiorstwa. To doskonały sposób, aby stworzyć pełnoprawną aplikację, która może być podstawą do kolejnych, nieco bardziej zaawansowanych wdrożeń.

No code app – jak budować bez znajomości języków programowania? Krok po kroku

Aby rozpocząć tworzenie aplikacji no code, warto wybrać w pierwszej kolejności odpowiednią platformę bezkodową. Można postawić na popularne rozwiązania, jak np. Bubble, Webflow. Po dokonaniu wyboru serwisu, wystarczy przejść kilka kroków, aby zbudować innowacyjną aplikację no code (no code app).

  1. Wybierz szablon, który będzie podstawą dla nowej aplikacji bezkodowej lub platformy web. Budowanie oprogramowania w ten sposób przebiega szybciej niż tradycyjne kodowanie.
  2. Dopasuj wybrany szablon do potrzeb firmy – mowa tu o brandingu, który jest niezbędny, aby zbudować indywidualną aplikację dla biznesu. 
  3. Edytuj zawartość i funkcjonalności aplikacji, które uczynią Twoje nowe oprogramowanie dobrze dopasowanym i wyskalowanym do potrzeb biznesu.
  4. Dodaj niezbędne funkcje, jakie udostępnia platforma bezkodowa. Dodatkowo, na platformach bezkodowych zyskasz dostęp do wielu pluginów, które zaimplementujesz w swoim projekcie jednym kliknięciem.
  5. Opublikuj aplikację i oddaj ją do testów.

To tylko krótki opis tego, jak wygląda budowanie no code app na platformach bezkodowych. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze firmowe, warto wykorzystać aplikacje tego typu. To szansa na zbudowanie w pełni funkcjonalnego oprogramowania, bez konieczności zatrudnienia specjalistów IT i programistów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here