Dotacja z PUP

0
344
Dotacja z PUP

„Realizowane przez oddziały Urzędu Pracy programy aktywizujące bezrobotnych cieszą się ogromną powszechnością. Możliwie największe zainteresowanie widoczne jest w możliwości dofinansowania na zbudowanie indywidualnego przedsiębiorstwa. Jednym z głównych uwarunkowań uczestnictwa w takim przedsięwzięciu jest status osoby bezrobotnej. Przedstawicielstwa ustanawiają sobie także, że wnioskującym nie może być osoba, która w minionym czasie identyczną zapomogę już dostała.

Jak otrzymać dotację?

Osobistości, jakie starają się o dotacje z urzędu pracy, aby dostać się do konkursu, mają obowiązek zaprojektować wyrafinowany plan biznesu. Krystalizują w nim nie tylko kształt prowadzonej działalności, lecz dodatkowo planowane koszty. Zarówno gotowe biznesplany, oraz domniemany zestawienie dołącza się do składanego wniosku. Kolegium konkursowe po precyzyjnej eksploracji przesłanych zgłoszeń wskaże najlepsze, zwracając uwagę na wiele czynników. Finaliści powinni kalkulować na około 30 tysięcy złotych niezwrotnej subwencji. Niektóre urzędy nie domagają się nadto posiadania wkładu własnego. Na jego skład wlicza się kwoty poniesione w ciągu zarządzania działalnością. Ma się tu na myśli przede wszystkim wydatki na ZUS i US. Do wkładu własnego można zakwalifikować także inwestycje zrealizowane zanim przedłożono wniosek.

Standardy udzielania dotacji różnią się w zależności od urzędu pracy. Dlatego najważniejsze jest to, żeby przed rozpoczęciem dokumentacji zorientować się z normami programu.

Należałoby wiedzieć, że dotowana działalność powinna być na rynku przez co najmniej 12 miesięcy. W innym przypadku korzystającego czeka zwrot całej kwoty pieniędzy.

Jak bezbłędnie uzupełnić wnioski?

Wielu zainteresowanych powstrzymuje się od uczestnictwa w konkursie poprzez wymagane pisma urzędowe. Nagromadzenie problemów powodują kryteria blankietów.

Staje się oczywistym, iż pracujący w oddziałach doradcy wyjątkowo chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach, odwzorowując przynajmniej przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Dokumenty nie sprawiają problemów osobom, które mają sprawnie funkcjonujący zarys w mózgownicy. W takim przypadku wypada im zaledwie przelać go na wniosek.

Dodatkowo, na rynku istnieje mnóstwo instytucji, które zajmują się przygotowywaniem tego typu blankietów. W ich ofercie posiadają nie jedynie gotowe biznesplany, ale również doradztwo zawodowe. Z pomocą tego możliwe jest dobranie właściwej aktywności, a także wykorzystanie niszy w gospodarce.

Przyszli właściciele działalności gospodarczych, którzy korzystają z dotacji z urzędu pracy szybciej decydują się na jednoosobowe przedsiębiorstwa. O renomie takich inicjatyw niechaj świadczą liczby utworzonych firm, jakie powiększają się z każdym rokiem. Jest to motywacja dla urzędów pośrednictwa pracy, żeby tylko takowych dotacji było więcej. Zaowocuje to perfekcyjnie na wzmocnienie polskiej gospodarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here