Jak działa platforma logistyczna?

0
762
Jak działa platforma logistyczna?

Branża e-commerce dynamicznie się rozwija. Z tego względu klienci mają coraz większe wymagania, w szczególności co do formy oraz czasu dostawy. Przydałoby Ci się dodatkowe wsparcie? Wyjaśniamy jak działa platforma logistyczna i dlaczego warto z niej korzystać!

Jak działa platforma logistyczna?

Przedsiębiorstwa z branży e-commerce oraz podmioty z segmentu B2B i B2C często współpracują z wieloma jednostkami zewnętrznymi, głównie dostawcami. Jeśli chcą usprawnić przepływ informacji pomiędzy wszystkimi swoimi podmiotami, zwłaszcza w kwestiach logistycznych, muszą korzystać z dodatkowych narzędzi IT. Mimo dość popularnego określenia, wiele osób nie wie, czym dokładnie jest i jak działa platforma logistyczna. 

Własnoręczne nadawanie przesyłek u różnych dostawców to trudne zadanie. Potencjalnie może prowadzić do opóźnień czy pomyłek szkodliwych dla wizerunku prowadznego biznesu.  Z tego względu o wiele bezpieczniej jest korzystać z narzędzia, które pozwala nadawać paczki u wielu przewoźników równocześnie. W ten sposób nie trzeba kontaktować się osobno z każdą firmą – wystarczy wypełnić przejrzysty formularz.

Dlaczego warto korzystać z platformy logistycznej?

Platforma logistyczna przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Nienależnie od tego, czy chce się nadać jedną przesyłkę, całą paletę czy też kilka różnych paczek, pomaga błyskawicznie wygenerować list przewozowy. Do tego daje możliwość porównania ofert od znanych przewoźników. W ten sposób można się przekonać, która opcja jest najtańsza. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut.

Co więcej, platformy logistyczne często łączą się bezpośrednio ze sklepami online za pomocą specjalnych wtyczek. Dzięki temu pozwalają możliwie najszybciej i najlepiej obsługiwać klientów. To ma ogromny wpływ na wizerunek marki oraz przyczynia się do jej rozwoju. Pośrednio pomaga poszerzyć grono zadowolonych odbiorców, którzy wracają na zakupy, a także polecają sklep innym.

Jaką platformę logistyczną wybrać?

Zastanawiasz się, jaką platformę logistyczną wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, z iloma dostawcami współpracuje oraz jakie dodatkowe opcje ma w ofercie – w tym, możliwe integracje Twojego sklepu z platformą, by klient jak najszybciej otrzymał swoje zamówienie.

Najnowocześniejsze platformy logistyczne nie tylko znacznie ułatwiają i usprawniają nadawanie paczek, ale też dają dostęp do narzędzi, które pomagają lepiej prowadzić sklep czy obsługiwać klientów. Jedną z nich jest Apaczka.pl. Działa już od 2009 roku, cały czas dynamicznie się rozwijając. Z jej usług skorzystało już ponad 160 tysięcy zadowolonych klientów z branży e-commerce oraz segmentu B2B i B2C.

Więcej informacji na temat tej platformy oraz pełną ofertę realizowanych przez nią usług znajdziesz na stronie: https://www.apaczka.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here