Jak kupić dobry toner do drukarki?

0
340
Jak kupić dobry toner do drukarki?

Drukarka laserowa jest ceniona i chętnie wykorzystywana przede wszystkim w biurach. Dzięki swojej charakterystyce pracy pozwala na generowanie ogromnej ilości wydruków, które powstają dzięki obecnemu w drukarce tonerowi. Od czasu do czasu niezbędne jest jednak jego uzupełnienie, co często kończy się sporym problem dla osoby za to odpowiedzialnej. Zwyczajnie mało kto wie na początku, na co się powinno zwracać uwagę, gdy kupuje się tonery do drukarek laserowych.

Sprawy podstawowe

Gdy kupuje się tusze do drukarek atramentowych, każdy doskonale wie, że jest to sprawa dość prosta – wystarczy tylko wiedzieć, jakiej marki ma się drukarkę i to tak naprawdę wystarcza, ponieważ producenci standaryzowali swoje tusze i praktycznie każda ich drukarka korzysta z tej samej wersji tuszy. W przypadku tonerów jest jednak inaczej.
Podstawową sprawą jeśli chodzi o kupowanie tonerów do drukarek, jest to, aby dowiedzieć się, jaki jest konkretnie model danej drukarki, a także czy będzie do niej pasował dany toner, który się właśnie przegląda i chce kupić. Gdy drukarka znajdzie się na liście na opakowaniu, ma się pewność, że toner zadziała.

Kolejną sprawą, o której również warto pamiętać, jest kolor toneru. Choć kolorowe drukarki laserowe są rzadkością i przeważnie korzysta się z modeli czarnobiałych, to jednak tonery do modeli kolorowych również są na rynku, a ich kupienie może być sporym problem dla właściciela modelu monochromatycznego.

Na koniec podczas kupowania toneru do drukarki laserowej warto określić to, jak bardzo wydajny model się potrzebuje. Chodzi w tym wypadku o to, czy chce się mieć toner tańszy, lecz pozwalający na mniejszą ilość wydruków, czy też droższy, lecz gwarantujący o wiele większą ilość wydrukowanych kartek. Wszystko w tym wypadku zależy tak naprawdę od tego, jak intensywnie się z danej drukarki korzysta i jak szybko dany toner się wyczerpie.

Toner oryginalny czy zamiennik?

Na koniec pozostaje jeszcze jedna, ostatnia, choć nie najmniej ważna sprawa, czyli to, czy lepszym pomysłem będzie kupienie oryginalnego tonera, czy też może jednak jego zamiennika?

Tonery zastępniki to wersje, które nie pochodzą z oficjalnej dystrybucji producenta. Nie są opatrzone logo, ani też plombami, lecz produkowane są poza oficjalną drogą. Rzecz jasna ich cena jest znacznie niższa i często sięga nawet kilkudziesięciu procent. Jak się okazuje, w przypadku zamienników wiele zależy od ich ceny. Kupując model najtańszy na rynku, można trafić na wersje naprawdę niskiej jakości, która może nawet uszkodzić drukarkę z powodu wysypania się z pojemnika toneru. Jeśli jednak zainwestuje się w zamiennik z wyższej półki, może się okazać, że pochodzi on z dokładnie tej samej fabryki co model oryginalny, tylko nie jest opatrzony logo producenta, lecz mimo to cechuje się doskonałą jakością.

4color – bogaty wybór tonerów do drukarek
https://www.4color.pl/
55-010 Święta Katarzyna ul. Żernicka 5
NIP 896-145-99-04

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here