Jak pakować i wysyłać opony?

0
883
Jak pakować i wysyłać opony?

Chcesz wysłać opony i zastanawiasz się, czy wysyłka opon jest trudna do zrealizowania?  Otóż nie. Przeczytaj, od czego zacząć,  i jak zrobić to dobrze, a przekonasz się, że to nic trudnego!.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, iż opony, które ważą do 31,5 kg, są traktowane jako przesyłki standardowe, a zatem, jeśli zapakujemy dwie opony razem, musimy liczyć się z tym, że będzie to już wysyłka niestandardowa. Jeśli chodzi o zakres cen i usług to już zależy od przewoźnika, na którego się zdecydujemy.

Jakie materiały są pomocne przy pakowaniu i wysyłce opon? Najróżniejsze. Kartony, folia stretch, taśma, tektura, folia termokurczliwa. Każdy z nich,  przyda się przy innym sposobie pakowania.

Pierwszy i najprostszy sposób to włożenie opony do kartonu specjalnie do tego przeznaczonego. Karton na opony zrobiony jest z mocnej pięciowarstwowej tektury, dzięki czemu jest trwalszy niż klasyczny karton.  Pudełka te posiadają też dodatkowe załamania (bigi)  poprzeczne na ściankach, przez co z łatwością można je dostosować do  różnych szerokości opony. Tutaj przyda się też wypełniacz papierowy lub folia bąbelkowa, zadbaj, aby opona była unieruchomiona.

Pamiętaj, aby w karton pakować suche opony, jeśli karton zamoknie, jego wytrzymałość na uszkodzenia będzie mniejsza.

Drugi sposób to dokładne i szczelne owinięcie opony folią stretch, tutaj możemy też połączyć ze sobą dwie opony, pamiętaj jednak, że to już będzie przesyłka niestandardowa.

Kolejna opcja to wykorzystanie dużego arkusza tektury, oponę owijamy tekturą i oklejamy taśmą, najlepiej na krzyż, aby opona była unieruchomiona i nie wyślizgnęła się podczas transportu.

Dopuszczalne jest również jedynie częściowe oklejenie opony taśmą klejącą tak, aby przygotować miejsce na przyklejenie listu przewozowego.

Co do samego listu przewozowego, musimy zadbać, aby był solidnie przymocowany w widocznym miejscu, na możliwie największej płaskiej  powierzchni. Zapobiegnie to jego odklejeniu czy zniszczeniu podczas transportu.

Na rynku dostępne są również różnego rodzaju folie termokurczliwe, one jednak wymagają użycia  specjalistycznej zgrzewarki.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, na temat każdego ze sposobów pakowania sprawdź ten artykuł.

Jak widzisz, jeśli odpowiednio przygotujesz się do tematu pakowania opon, nie sprawi Ci to żadnej trudności. Wysyłając opony, ale też i inne paczki pamiętaj, że ważne jest zarówno bezpieczeństwo, jak i estetyka. Nie trzeba tu chyba przypominać, jak ważna w dzisiejszym świecie jest wysoka jakość usług, czy też właśnie  pakowania. 

Jeśli chcesz zgłębić wiedzę o tym, jak łączyć bezpieczeństwo przesyłek oraz ich estetykę, koniecznie sprawdź bloga, na którym znajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących pakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here