Jakie prześcieradło wybrać?

0
245

Wygoda snu zależy od wielu czynników, na przykład od trafnie dobranej pościeli. Równie istotne jest również prześcieradło, do którego klient przykłada mniejszą wagę – to błąd. Podczas snu w takim samym stopniu opatula się on bowiem pościelą, co dotyka prześcieradła, a więc przykrywający powierzchnię łóżka materiał musi zapewniać takie same przyjemne wrażenia. Jak zatem znaleźć dla siebie najlepsze prześcieradło?

Prześcieradła 90×200 i podobne – a zatem dlaczego dopasować wymiary?

główne znaczenie w dobraniu prześcieradła ma jego wymiar. Prześcieradło musi być przede wszystkim komfortowe w użytku: ma przykrywać całą wielkość łóżka. Dlatego przed przystąpieniem do zakupienia trzeba zbadać, jakiej długości i szerokości jest przestrzeń materaca. najbardziej popularny materac jednoosobowego łóżka ma miarę 90 cm szerokości i 200 centymetrów wzdłuż. W oznaczeniach producenta nie podaje się jednakże opisowej informacji o centymetrach długości i szerokości prześcieradła, jedynie klasyfikuje zwięzłą formą. Upowszechniło się, że takie określa się klarownie prześcieradłami 90×200.

Prześcieradło 90×200 – z gumką ,a może bez gumki?

Druga znacząca sprawa to wybranie wykończenia, jakie wiąże się z poręcznością i wygodą nakładania oraz ściągania prześcieradła. Nikt nie lubi budzić się w ściągniętym prześcieradle, które przesunęło się w ciągu nocy. Tak bardzo często dzieje się z klasycznymi prześcieradłami, niezabezpieczonymi za pomocą gumki. By temu zapobiec, najefektywniejszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się dokładnie na te drugie. Prześcieradła z gumką mają też tę zaletę, że nie zsuwają się ani też nie przesuwają: raz nałożone na łóżko, zostają na nim prawie w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze prezentuje się na dokładnie zaścielone.

Ten typ prześcieradeł nie podoba się jednakże każdemu. Typowy konsument chętniej decyduje się na proste prześcieradło, jakie zakłada się na wierzch materaca, a jego rogi zakłada pod spód. W porównaniu do prześcieradeł z gumką takie może nierzadko się zadzierać i zwijać się, ale dobrze zaciągnięte nie będzie stanowić problemu. Z racji na to na rynku pojawia się również coraz więcej prześcieradeł z zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednak zasadniczo od tkaniny, z której zostało ono wyprodukowane. Jej tekstura musi być miła w dotyku, a poza tym miękka i o równej fakturze. Najlepiej zdają egzamin prześcieradła bawełniane, a te grupuje się na wiele typów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey i prześcieradła frotte.

Jersey to tkanina szczególnie delikatna i przyjemna w dotyku, a jednocześnie trwała oraz niezwykle elastyczna. Spośród wszystkich produkowanych z bawełny materiałów wyróżnia się gładką, równą fakturą. Nic więc dziwnego, iż prześcieradła jersey 90×200 cieszą się od lat zainteresowaniem.

Podobne do nich są prześcieradła frotte, także wykonywane z bawełny. Ze względu na inną metodę tkania materiału, za pomocą ściegu pętelkowego, mają kompletnie odmienną strukturę: niesamowicie miękką i puszystą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie gniecie się, jak i nie potrzebuje odprasowywania, co jest jego niewątpliwą zaletą.

Prześcieradła jersey 180×200 i prześcieradła frotte 180×200 – na które się zdecydować?

Jak widać, dobór idealnego prześcieradła frotte 180×200 w dużej mierze wiąże się z osobistymi preferencjami. Każdy z oferowanych na rynku produktów z pewnością spełni swoje zadanie. Żeby jednak wybrać prześcieradło do swojego materaca, warto przemyśleć prywatne potrzeby i ulubione rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here