Microsoft Forms – proste tworzenie ankiet, testów i quizów

0
589
Microsoft Forms – proste tworzenie ankiet, testów i quizów

Microsoft Forms to program służący do zbierania danych za pomocą ankiet, formularzy, testów oraz innych kwestionariuszy. Narzędzie oferuje dużo funkcjonalności i jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu przyda się zarówno w środowisku biznesowym, jak też do użytku osobistego czy nawet do celów edukacyjnych i naukowych. W niniejszym tekście przybliżymy ogólną charakterystykę aplikacji i wytłumaczymy, do czego może służyć.

Do czego można wykorzystać Microsoft Forms w firmie?

Prowadzenie konkurencyjnego biznesu w nowoczesnym wydaniu coraz częściej jest uzależnione od pozyskiwania oraz analizowania dużych zbiorów danych. Microsoft Forms stanowi narzędzie, które pomaga usprawniać takie procesy – zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych korporacjach. Z wykorzystaniem programu od giganta z Redmond będziesz mógł zbierać opinie od swoich klientów, sprawdzać satysfakcję personelu, a także przeprowadzać własne badania marketingowe, np. na potrzeby wprowadzania nowych produktów lub usług.

Microsoft Forms pozwala tworzyć jasne i przejrzyste formularze – Twoi odbiorcy nie będą mieli więc żadnych problemów z ich wypełnianiem. Zaawansowane szablony oraz wbudowana sztuczna inteligencja sprawią z kolei, że w mgnieniu oka opracujesz nawet najbardziej złożone kwestionariusze. To nie koniec udogodnień, jakie zapewnia program – Forms oferuje też wygodny podgląd zebranych odpowiedzi, szybką wizualizację danych i możliwość przeprowadzania ich analizy. Nie musisz ponosić dodatkowych kosztów – program znajdziesz w swoim pakiecie Office 365.

Microsoft Forms do celów edukacyjnych

Forms przydaje się nie tylko w firmie – program sprawdza się też doskonale do nauki online. Jeżeli jesteś więc nauczycielem, to produkt firmy Microsoft z pewnością przypadnie Ci do gustu, ponieważ z jego pomocą skutecznie przyciągniesz uwagę uczniów, a przy okazji będziesz mógł śledzić ich postępy w przyswajaniu wiedzy. Wykorzystanie programu jest też świetnym sposobem na wzbogacenie zwykłych lekcji i dotychczasowych sposobów przeprowadzania egzaminów oraz testów.

Ankiety opracowane za pośrednictwem Microsoft Forms wcale nie muszą służyć wyłącznie do ewaluacji podopiecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kwestionariusz przekształcił się w interaktywny i ciekawy zasób edukacyjny  wystarczy uzupełnić go o materiały multimedialne, takie jak klipy wideo czy też nagrania głosowe. Niekonwencjonalne podejście do przekazywania informacji to doskonały sposób na aktywizację uczniów i zachęcenie ich do dodatkowej pracy po zajęciach – wyjaśnia specjalista reprezentujący firmę Klucz System, autoryzowanego dostawcę kluczy aktywacyjnych do oprogramowania.

Microsoft Forms przyda się nie tylko nauczycielom, ale także samym uczniom, zwłaszcza na późniejszych etapach edukacji. Wykorzystując formularze możesz bowiem w szybki sposób przeprowadzać własne badania ankietowe, np. na potrzeby pracy licencjackiej czy innego projektu naukowego. Łatwe udostępnianie kwestionariusza, wygodny podgląd zebranych odpowiedzi oraz możliwość eksportu danych do Excela sprawiają, że Forms jest po prostu idealnym narzędziem do takich zastosowań.

Dodatkowe udogodnienia

Forms pozwala nie tylko sprawnie zbierać informacje, ale również błyskawicznie je przetwarzać – umożliwiają to zaawansowane wykresy oraz automatycznie generowane raporty, które zwizualizują Twoje dane w dosłownie kilka sekund. Program pozwala też eksportować bazy danych do arkusza Excel w celu tworzenia jeszcze bardziej szczegółowych analiz – w przypadku firm możesz do tego wykorzystać inną usługę giganta z Redmond, czyli Power BI.

Apka zapewnia też doskonałą współpracę z innymi programami ze środowiska Microsoftu. W praktyce oznacza to, że bez problemu udostępnisz gotowy formularz za pośrednictwem poczty Outlook czy też czatu na platformie Teams. Oczywiście możesz dzielić się swoimi ankietami również w innych miejscach, np. na mediach społecznościowych oraz forach.

Co więcej, Microsoft Forms pozwoli Ci na stałą kontrolę uzyskiwanych danych, edytowanie istniejących formularzy oraz tworzenie nowych arkuszy – niezależnie od tego, gdzie jesteś. Możesz bowiem skorzystać z tej usługi w dowolnej przeglądarce internetowej oraz na każdym urządzeniu mobilnym, wystarczy Ci tylko stabilny dostęp do internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here