Modne tapety ścienne

0
430
Modne tapety ścienne

Tapety ścienne szybko i sprawnie potrafią odmienić każde, nawet minimalistyczne i najprościej urządzone pomieszczenie. Zastosowanie choć na jednej ścianie modnej, gustownej tapety wnosi do wnętrza przytulny, ciepły klimat. Warto więc zastanowić się nad tym rozwiązaniem szczególnie w nowoczesnych przestrzeniach, w których dominują chłodne kolory.

Dlaczego warto postawić na fototapetę?

Tapety ścienne i fototapety były bardzo modne kilkadziesiąt lat temu. Wówczas praktycznie w każdym domu na ścianie królowały motywy kwiatowe w bardzo subtelnej, stonowanej kolorystyce. Aktualnie, w sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz u producentów tworzących tego typu dekoracje, można znaleźć sporo tapet i fototapet, które są w dość mocnych kolorach i bardzo charakterystycznych wzorach. Klienci chcą coraz częściej ożywić swoje wnętrza, więc stawiają na element, który będzie zauważalny i charakterystyczny. Fototapeta z motywem zwierzęcym lub przedstawiająca znane budowle, czy też ulubione postaci z filmów – to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Gdzie najlepiej sprawdzą się tapety?

Wielu designerów i projektantów wnętrz zgodnie twierdzi, iż fototapety można zastosować obecnie w każdym pomieszczeniu. Pasują bowiem do małych mieszkań, jak i apartamentów. Można nimi udekorować ściany w dużych, przestrzennych domach, jak i w stylowych biurach i kancelariach. Również chętnie sięgają po tapety ścienne właściciele miejsc publicznych. W kawiarniach, barach, w
restauracjach oraz w hotelach również ten asortyment odnajdzie się idealnie.

Ciekawe, inspirujące tapety

Tego typu dekoracje najlepiej prezentują się na jednej, centralnie położonej ścianie. Wiele osób pokrywa tapetą całą ścianę, choć i zdarzają się również osoby, które umieszczają dany wzór tylko na połowie lub fragmencie ściany. Wiele zależy od tego, jakie jest pomieszczenie, jaka jest ogólna aranżacja wnętrza oraz co zawiera sama tapeta. W pokojach nowoczesnych, gdzie panuje raczej chłodny, zimny klimat, warto dodać na całą ścianę mocną, charakterystyczną tapetę w barwnych wzorach, która odmieni ponury nastrój wnętrza. Z kolei we wnętrzach przytulnych i ciepłych, dobrze jest zastosować fototapetę, na której widnieje ciekawy widok lub słynne motto – wówczas całe miejsce nabierze klasy i stylu.

Jak widać z powyższego, warto zastosować w swoich pomieszczeniach to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala szybko zmienić całkowicie wystrój wnętrz. Ponadto, wybór różnorodnych wzorów i kolorów tapet jest tak ogromny, że każdy klient bez problemu znajdzie idealny asortyment dla siebie. Ogromnym plusem tapet jest również ich cena. W dobrych cenach za rolkę klienci zapłacą dosłownie kilka złotych, co również sprawia, że klienci chętnie po nie sięgają i to prawie we wszystkich swoich pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here