Na co zwrócić uwagę, wybierając dywan do salonu?

0
360
Na co zwrócić uwagę, wybierając dywan do salonu?

Dywany do salonu to kategoria przedmiotów, które dopasować można do wielu modnych stylów wnętrzarskich. Wśród nich pojawiają się modele z różnymi designami oraz wykonane w odmienny sposób. Umieszczenie takiego elementu wyposażenia w pokoju dziennym może nieść za sobą wiele korzyści. Ważne jest jednak to, aby zakupiony dywan okazał się zarówno modny, jak i praktyczny. Jak wybrać model, który będzie odpowiednim dopełnieniem salonu?

Praktyczne właściwości dywanów

Poszukując modelu odpowiedniego do swojego salonu należy przemyśleć, jakie zadanie ma pełnić dany dywan. Wiele osób poszukuje akcesoriów, które okażą się korzystnym dopełnieniem strefy relaksu. Takie przedmioty mają zwykle zapewniać miękką i ciepłą powierzchnię, na której można wygodnie usiąść lub oprzeć nogi. Jest to również często miejsce, które ma stanowić bezpieczną przestrzeń do zabaw dla dzieci. Tego typu dywany powinny być więc przede wszystkim miękkie i miłe w dotyku. Mają również stanowić warstwę efektywnie izolującą od zimnej podłogi. Poszukując takiego akcesorium, warto wziąć pod uwagę modele typu shaggy i dywany wełniane. Pierwsze z nich mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw. Charakteryzuje je wyjątkowo długie i „potargane” runo. Mogą więc doskonale spełnić swoje zadanie jako dopełnienie wygodnej strefy relaksu.

Modele wykonane z naturalnej wełny to akcesoria wyjątkowo pożądane ze względu na szereg korzystnych właściwości. Takie runo zapewnia wyjątkową izolację termiczną i akustyczną. Ponadto posiada właściwości higroskopijne, dzięki którym umożliwia stworzenie w salonie zdrowego mikroklimatu i utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia powietrza. Ze względu na swoją trwałość i odporność na uszkodzenia, są to doskonałe propozycje do komfortowych pokojów dziennych.

Utrzymanie wzorowej czystości

Z zakupu dywanu często rezygnują alergicy i osoby, w których mieszkaniach przebywają zwierzęta. Dopasowanie odpowiedniego modelu do takich sytuacji nie stanowi jednak problemu. Warto rozważyć tutaj płasko tkane egzemplarze, nazywane też sznurkowymi. Brak odstającego runa i zwarty splot chronią przed przedostawaniem się niewielkich śmieci i zabrudzeń do głębszych warstw akcesorium. Z powierzchni takich przedmiotów bez problemu usunąć można wszelkie plamy. Charakteryzuje je ponadto szybkość schnięcia i łatwość czyszczenia za pomocą odkurzacza.

Stworzenie modnej aranżacji

Poszukując odpowiedniego akcesorium do swojego salonu, warto również zwrócić uwagę na jego walory estetyczne. Pokój dzienny powinien umożliwiać zrelaksowanie się i odpoczęcie. Spójny wystrój w wybranym przez siebie stylu z pewnością będzie korzystnym rozwiązaniem. Aktualne trendy wnętrzarskie promują naturalne surowce i stonowane barwy. Pojawiają się tu jednak również bardziej wyraziste i kontrastowe zestawienia. Bogata oferta designów umożliwi dopasowanie dywanu do każdego salonu.

Bogatą ofertę dywanów znajdziesz w sklepie internetowym kochamydywany.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here