Medycyna urodowa zrobiła się ostatnio bardzo popularnym nurtem. Coraz większe grono osób zgłasza się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi spowodowało, że tworzonych jest więcej gabinetów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny są zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procesowi obecnie nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie zafundować estetyczne ulepszenia. Różnorodność takich zabiegów też jest szeroka. Wyróżniają się spośród nich te, które zdecydowanie wybierane są najchętniej.
Mezoterapia
To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Polega na podaniu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych ściśle w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do każdej z błon skóry mogą wniknąć środki aktywne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.
Warianty mezoterapii:
- mezoterapia bezigłowa -działa dzięki dostarczaniu do wewnątrz skory substancji aktywnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
- mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, przeprowadzany przy użyciu igły; bazuje na dostawie związków2 aktywnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.
Mikrodermabrazja
Pospolicie zwana także mikro peelingiem. To metoda automatycznego złuszczania naskórka z udziałem precyzyjnie monitorowanego fali mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, dotlenia i wspiera skórę, a uzupełniająco stymuluje wytwarzanie kolagenu. W rezultacie czego ułatwia usunięcie niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten dzielimy w zależności od substancji peelingującej, są to więc:
- mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób mających skórę cienką i wrażliwą, a także dla alergików (w trakcie zabiegu nie tworzy się pył)
- mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
- oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna metoda; tlen posiłkowo obkurcza naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i hamuje rozwój bakterii; stąd też metodę tę zaleca się wybierać przy aktywnym trądziku, a także w przypadku skóry naczynkowej.
Wypełnianie ust
Czynność polega na zwiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego wyniku. Jest to nieinwazyjny proces, zajmujący zazwyczaj wliczając ankietę wstępną z klientem od niecałej godziny do godziny. Efekty występują przez okres od pół roku do roku.
Botoks
Czyli jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Mechanizm funkcjonowania botoksu wypraktykowały na początku neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki rodzą się z z dużej aktywności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy dostanie odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. Kiedy podany będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a w wyniku czego nie wystąpią zmarszczki. Rezultat jest widoczny przez około 6 miesięcy.
Przy użyciu botoksu można pomniejszyć:
- zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
- kurze łapki
- zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
- zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
- zmarszczki znajdujące się na szyi
W rezultacie użycia botoksu jest szansa ożywić włosy.
Liposukcja
To proces odsysania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by zredukować ilość komórek tłuszczowych, Bynajmniej nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów nieodzowna okazuje się ponadto lipektomia (skasowanie naddatku rozciągniętej skóry).
Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl