Nowoczesne strony internetowe – jak powinny być zaprojektowane?

0
407
Nowoczesne strony internetowe - jak powinny być zaprojektowane?

Projektowanie stron internetowych jest bardzo ważną usługą dla współczesnego biznesu, jednak nie każdy wie, czym powinny charakteryzować się nowoczesne strony internetowe, których zadaniem jest przede wszystkim skuteczna konwersja, a więc zamiana odwiedzających ją internautów w klientów.

Lepiej stworzyć stronę minimalistyczną, czy zrobić to „na bogato”?

Wielu przedsiębiorców uważa, że nowoczesne strony internetowe powinny być pełne rozmaitych elementów, których zadaniem będzie na siłę tę nowoczesność pokazywać. Spotyka się więc wiele stron, które pełne są elementów ruchomych i przewijanych, niektóre już po samym wejściu na nie atakują odwiedzających multimediami w postaci filmów i dźwięków.

Tymczasem taki design jest w biznesie wysoce niepożądany, gdyż zadaniem stron internetowych jest konwersja, a żeby miała ona miejsce, potencjalni klienci muszą w komfortowy sposób zapoznać się z treścią strony, czyli z obecnymi na niej tekstami.

Wszelkie animowane elementy na stronie rozpraszają ich uwagę, tak samo jak zbyt duża liczba ilustracji i dźwięków. Strona, która ma konwertować, powinna być więc minimalistyczna i pozbawiona elementów rozpraszających uwagę. Ta ma być skupiona na tekście, a zadaniem projektanta strony jest to, by wzrok internauty koncentrował się na tych częściach strony, które są strategiczne i nigdzie nie uciekał.

Minimalizm nie oznacza jednak braku elegancji i ubogiej funkcjonalności. Jak możemy się dowiedzieć ze strony firmy DST DESIGN z Wrocławia – nowoczesna strona internetowa może być wysoce funkcjonalna dzięki odpowiedniemu doborowi czcionek i barw, a także dzięki sprawnej nawigacji. Na efektywność strony składa się też pozytywne wrażenie wywołane przez jej szybkość działania i lekkość. Duża ilość niekoniecznie potrzebnych elementów znacznie spowalnia stronę, rodząc frustracje internautów, którzy często natychmiast opuszczają taką dość powolną stronę.

Liczy się nie tylko wygląd, ale też możliwość efektywnego marketingu strony

Projektowanie stron internetowych dla biznesu opiera się jednak nie także na zaplanowaniu ich wyglądu, ale przede wszystkim też na takim ich skonstruowaniu, by były one skutecznym narzędziem marketingowym i by dało się je łatwo wypozycjonować.

Nowoczesne strony internetowe, w których użyto najnowszych technologii, a przy tym zadbano o ich lekkość, są przychylnie traktowane przez algorytmy indeksujące wyszukiwarek internetowych, a więc lepiej jest zadbać o ich dobre wyniki SEO.

Dodatkowo strony takie powinny też częściowo uniezależnić przedsiębiorców od wsparcia programistów, co jest bardzo ważne w prowadzeniu formy i daje możliwość samodzielnego tworzenia, przeprowadzania i monitorowania kampanii reklamowych, które można na bieżąco modyfikować dzięki edytowaniu tagów i sprawnemu zarządzaniu treścią.

Planując stworzenie strony internetowej, warto więc skorzystać z pomocy wysokiej klasy specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here