Organizacja wesela

0
388
fotograf ślubny

Organizacja ślubu i wesela to dość skomplikowane i wieloetapowe zadanie, dlatego wiele par decyduje się powierzyć je profesjonalnym firmom świadczącym takie usługi. Dzięki temu narzeczeni mają pewność, że o niczym nie zapomną i mogą skupić się na innych sprawach. Niestety takie usługi sporo kosztują, dlatego nadal większość par samodzielnie lub z pomocą rodziny zajmuje się organizacja tej imprezy. Ponadto to, są i tacy, którzy lubią mieć wpływ na każdy szczegół tego wydarzenia i wolą sami wszystkiego dopilnować. Warto zatem zapoznać się z podstawowymi zadaniami, jakie czekają nowożeńców podczas samodzielnego planowania wesela.

O tym nie wolno zapomnieć

Podczas organizacji wesela jest tyle szczegółów, że nie sposób czasem o wszystkim pamiętać. Dlatego ważne jest, aby zapamiętać kilka podstawowych punktów imprezy, bez których nie mogłaby się ona obejść. Oto i one:

  • wyznaczenie daty ślubu i zarezerwowanie terminu w kościele i sali weselnej
  • wybranie i zarezerwowanie zespołu weselnego
  • wybranie i zarezerwowanie fotografa i kamerzysty
  • opcjonalnie: wybranie i zarezerwowanie samochodu na wesele
  • stworzenie listy gości
  • wybór sukni ślubnej i garnituru

Dzięki załatwieniu powyższych punktów, uzyskamy pomoc tych podmiotów w planowaniu kolejnych, bardziej szczegółowych kroków. Tak na przykład w kościele dowiemy się o: konieczności znalezienia świadków, o obrączkach, o naukach przedmałżeńskich, niezbędnych dokumentach itp. Z właścicielem sali ustalimy: menu, wystrój sali, tort weselny, poczęstunki da gości i inne. Z zespołem muzycznym wybierzemy pierwszy taniec, co skłoni nas być może do zapisania się na krótki kurs tańca. Podczas tworzenia listy gości na pewno nie zapomnimy o zaproszeniach, czy winietkach na stół. Podczas wyboru sukni ślubnej i garnitury na pewno też przypomnimy sobie o konieczności umówienia się na fryzurę weselną, czy doborze biżuterii. Natomiast u fotografa i kamerzysty dowiemy się o sesji plenerowej i szczegółach ich pracy podczas naszego wesela.

Fotografia ślubna

Wybór fotografa jest bardzo ważną sprawą, dlatego warto poświęcić na niego więcej czasu. Musimy pamiętać, że fotograf podczas pracy będzie z nami praktycznie przez cały czas, dlatego powinien być dyskretny i taki, w którego towarzystwie będziemy czuć się swobodnie. Warto zatem wybierać wśród znajomych, osób z polecenia lub renomowanych fotografów z dużym doświadczeniem.

Fotograf Ślubny Marcin Orzołek https://www.marcinorzolek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here