Praca za granicą? Nie zapomnij zabrać do Holandii tych rzeczy

0
402
Praca za granicą? Nie zapomnij zabrać do Holandii tych rzeczy

Praca w Holandii jest coraz popularniejsza. Kraj Niderlandów przyciąga już nie tylko nietuzinkowym krajobrazem, ale również atrakcyjnymi ofertami zatrudnienia. Kiedy już zdecydujemy się na tak znaczącą zmianę w naszym życiu, jak wyjazd z ojczystego kraju – przydałoby się porządnie do niego przygotować.

Co musimy wiedzieć o Holandii?

Zatrudnienie w kraju kwitnących tulipanów oferują oczywiście polskie agencje i biura pośrednictwa pracy, które działają w ścisłym porozumieniu z firmami znajdującymi się już na terenie Holandii. Agencje pośrednictwa pracy pomagają zapewnić nam umowę, na jasno określonych warunkach oraz w pełni legalną wobec panującego prawa. Uczestniczą one także w kompletowaniu naszych dokumentów oraz często znajdują nam również zakwaterowanie w miejscu naszego przyszłego zatrudnienia.

Co koniecznie musi się znaleźć w twojej walizce?

Najlepiej sporządzić krótką listę oraz odhaczać po kolei rzeczy, które zostaną przez nas spakowane.

Punktem numer 1 na naszej liście, tj. podczas każdej podróży za granicę, powinien być oczywiście ważny dowód osobisty lub paszport, który umożliwia nam nie tylko wjazd na teren kraju, ale w tym przypadku również jest podstawą naszego zatrudnienia i stanowi najważniejszy dokument potwierdzający tożsamość.

Kolejnymi rzeczami są zapisany przez nas adres zakwaterowania w Holandii, numer do naszego koordynatora oraz telefon z włączonym roamingiem danych (czego również nie należy kwestionować – stawki za transmisję danych potrafią całkiem dobitnie uszkodzić nasz portfel).

Wybierasz się do pracy do Holandii? W sprawach organizacyjnych pomogą Ci profesjonaliści. Skorzystaj z pomocy agencji pracy Holand Contracting!

O tym też powinieneś pamiętać

Nie należy zapominać, że pogoda także w zachodniej części Europy lubi płatać figle i zmienną jest. Wobec tego, w ramach wyjazdu na dłuższy czas powinniśmy pamiętać o takich akcesoriach, jak parasolka czy ciepła czapka na głowę. Wszystko zależy od przedziału czasowego, na jaki wyruszamy, jednakże o ponczo przeciwdeszczowym warto pamiętać o każdej porze roku!

Istotne jest także zabranie ze sobą z Polski kosmetyków czy przekąsek na pierwsze dni pobytu – ceny w Holandii zdecydowanie się różnią o tych polskich, a początki z przestawieniem się na tamtejszy tryb bywają ciężkie.

Pakowanie najlepiej rozpocząć ze znacznym wyprzedzeniem, niż na tzw. ostatnią chwilę – głównym czynnikiem powinno być to, że nie chcemy o niczym zapomnieć (chociaż tutaj też nie powinniśmy się przejmować, wszystko znajdziemy zazwyczaj też na miejscu). Walizka spakowana? No to w drogę!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here