Producent kuchni na wymiar Warszawa

0
412
producent kuchni na wymiar warszawa

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie mieszkania – na pewno niejedna osoba będzie tego samego zdania. To w kuchni właśnie przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Żeby takim pomieszczeniem jednak była trzeba ją dobrze zaaranżować. Aranżacja kuchni to nie tylko selekcja frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Mimo to estetyka również jest istotna.

Jak wybierać meble do kuchni?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można zakupić gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić kuchnię na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Miejsca roboczego jest bowiem niezwykle niewiele, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz montażu.

producent kuchni na wymiar warszawaJeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek idealnym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj swobodniej operować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych wymiarów szafek, najczęściej więc pozostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi sporą różnicę. Dodatkowo dobór szafek jest ograniczony, stąd też najczęściej kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To powoduje następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i w tym wypadku warto się rozejrzeć, gdyż producentów mebli kuchennych na wymiar jest sporo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar?

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dostosowane do jej wielkości. Producent zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość wybrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Wykonanie zabudowy sprzętów AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Design tych sprzętów często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich się zbiera.

Wysoka jakość mebli

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość danych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Zabudowa kuchenna na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Dobór materiałów

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych.

Od czego zależy cena zabudowy kuchni na wymiar?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Znaczenie ma także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto zdecydować się na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co mniej.

Profesjonalni projektanci wnętrz

Jeśli decyzja padła na meble kuchenne na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się pytanie czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest wiele bezpłatnych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. Zamówienie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie odwzorowuję naszą kuchnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here