Uszkodzony zawór elektromagnetyczny

0
365
zawory elektromagnetyczne

Zawór elektromagnetyczny znajduje zastosowanie zarówno w domu jak i w sporych zakładach przemysłowych. Pełnią one bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu  pralek jak również zmywarek. Nieodpowiednie działanie zaworu skutkować może tym, iż urządzenie także przestaje prawidłowo funkcjonować,  a ponadto rośnie ryzyko powstawania dodatkowych zniszczeń.

Działanie zaworów elektromagnetycznych jest dość nieskomplikowane, bowiem opiera się na zastosowaniu działania pola magnetycznego

Stanowią udoskonaloną wersję zaworów automatycznych, bowiem nie jest konieczne sterowanie ręczne, zarówno otwieranie jak i zamykanie odbywa się w sposób automatyczny. Wśród ich zalet wymienić można możliwość wszechstronnego zastosowania, bezproblemowe działanie, trwałość, wytrzymałość. O ile są odpowiednio dopasowane do urządzenia można również liczyć na ich sporą odporność na działanie szkodliwych czynników.

Głównym zadaniem zaworu elektromagnetycznego w pralkach i zmywarkach jest otwieranie i zamykanie przepływu wody do zasobnika

Tym samym odgrywa bardzo ważną rolę we właściwym działaniu urządzeń AGD. Nie zawsze można jednak uniknąć sytuacji, gdzie sprzęt zaczyna szwankować, a powodem może być właśnie uszkodzenie zaworu elektromagnetycznego. Uszkodzony elektrozawór może skutkować problemem przy pobieraniu wody przez pralkę czy  niemożnością pobrania detergentu. Można w takich sytuacjach przypuszczać, iż elektrozawór pracuje  w wadliwy sposób. Mogą pojawić się również sytuacje, gdzie problem stanowić będą wycieki wody z urządzenia. Przeciekanie i przepuszczanie wody wiąże się jednak częściej z nieodpowiednim podłączeniem zaworu. Należy wtedy odpowiednio go zamocować, nie jest konieczne zaś wymienianie zaworu na nowy w przeciwieństwie do pozostałych dwóch sytuacji.

Jak zatem zabrać się za wymianę elektrozaworów w pralce?

Wystarczy, by mieć wiedzę na temat tego jak i gdzie go znaleźć, kolejno wymontować  ten nieprawidłowo działający a następnie wymienić w bezpieczny sposób na nowy. Powyżej opisane czynności nie zajmują dużej ilości czasu,  o ile posiada się pewną wiedzę i odpowiedni poziom umiejętności. W celu wymiany nieprawidłowo działającego czy starego elektrozaworu najlepiej zwrócić się o pomoc do fachowca, który zlecone zadanie wykona zachowując odpowiednie standardy, w sposób sprawny i błyskawiczny. Mając odpowiednią wiedzę, będzie mógł nam również dobrać zawór tak, by był jak najbardziej kompatybilny z urządzeniem,  a tym samym by jak najlepiej mógł spełniać swoją funkcję.  Oszczędzić to może zarówno sporo czasu jak i niepotrzebnych nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here