W czym tkwi fenomen komputerów Apple?

0
504
W czym tkwi fenomen komputerów Apple?

Komputery Apple od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Korzysta z nich nie tylko młodzież, która traktuje urządzenia jak modne gadżety. Sprzętem posługują się także profesjonaliści, m.in.: montażyści filmowi, graficy, programiści. Wierni fani marki potrafią stać w kolejkach przed otwarciem sklepów w dniu premiery nowego produktu. Co sprawia, że zainteresowanie Makami nie spada?

Niepowtarzalny design komputerów Apple

Konstrukcja komputerów Apple zachwyca jakością wykonania oraz minimalistycznym i eleganckim designem. MacBooki są zgrabne i lekkie, zatem nie sprawiają problemów podczas transportu. Z kolei iMac jako komputer All-in-One zajmuje niewiele miejsca na biurku. Obudowy urządzeń zostały wykonane z solidnego materiału, dzięki któremu cechują się trwałością i odpornością na uszkodzenia. 

Wygląd tych komputerów uznawany jest za symbol prestiżu i nowoczesności. Między innymi z tego względu urządzenia nie należą do najtańszych, dlatego dobrą opcją jest zakup poleasingowego lub powystawowego Maka. W ofercie sklepu ze sprzętem Apple UltraUpgrade znajdziesz komputery w nienagannym stanie technicznym oraz bez śladów użytkowania. Produkty „z drugiej ręki” są bardziej przystępne cenowo, a nie odbiegają parametrami technicznymi od swoich nowych odpowiedników. 

Innowacyjny system operacyjny macOS

System operacyjny komputerów Apple jest lubiany przez użytkowników za intuicyjny interfejs, wielozadaniowość oraz maksymalną optymalizację i szybkość działania. Oprogramowanie zostało też przystosowane do prostej integracji urządzeń stacjonarnych i mobilnych, zatem bez problemu połączysz swojego iMaca z iPhonem lub iPadem. System macOS jest także bardziej stabilny od Windowsa, znacznie szybciej się uruchamia oraz praktycznie nie „zawiesza się”. Dzięki temu nie powoduje niedogodności podczas pracy. Co więcej, zawiera wstępnie zainstalowany zestaw przydatnych aplikacji, między innymi pełnoprawny pakiet biurowy oraz aplikacje graficzne, audio i wideo. 

Bezpieczeństwo i niezawodność Maków

Komputery Apple uchodzą za urządzenia bezawaryjne. Rzadko pojawiają się w nich usterki, za które można winić producenta. Ponadto są mniej podatne na ataki złośliwego oprogramowania. Z tego względu sprzęt jest chętnie wykorzystywany w przedsiębiorstwach oraz szkołach. Korzystanie z Macbooków oraz iMaców zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych firmy. Producent zapewnia także dostęp do dodatkowych aplikacji, które chronią prywatność uczniów lub pracowników oraz weryfikują wiarygodność programów przed ich instalacją na urządzeniu. 

Zaletą komputerów Apple są także wydajne podzespoły, które pozwalają na płynną pracę na zaawansowanych aplikacjach do obróbki grafiki, filmów czy animacji. W urządzeniach znajdują się wielordzeniowe procesory, szybkie dyski twarde, pojemna pamięć RAM oraz karty graficzne o dużej przepustowości. Ponadto ekrany Retina mają wysoką rozdzielczość i zapewniają wysoką jakość obrazu o wiernie oddanych i nasyconych kolorach. Nie powodują też nadmiernego obciążenia oczu podczas długotrwałej pracy przed monitorem. Wyświetlają ostrą i wyraźną grafikę, zatem użytkownicy nie muszą wysilać wzroku, aby dostrzec wszelkie szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here