Zmień swój styl życia – jak to osiągnąć?

1
387

Wiele z nas szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze nastawienie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego odpoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

4 krok

Trzeba wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

5 krok

Na wiosnę i latem należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko się zgadza! Po miesiącach spędzonych w domu z przyczyn niezależnych jakość mojego życia psychicznego wyraźnie się pogorszyła. Dlatego wprowadziłam parę zmian jak np. stałe pory snu, więcej wody i warzyw w diecie, długie spacery na świeżym powietrzu. To naprawdę pomogło. Mam więcej energii i podchodzę do wielu spraw z większym optymizmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here